Forum Strona Główna -> Fundacje - adopcje, pomoc/Rescue & Lost dogs -> "Staffik" w schronisku-Zabrze-Biskupice. Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
"Staffik" w schronisku-Zabrze-Biskupice.
PostWysłany: Sob 21:40, 09 Lis 2013
ika77
~NewUser~
 
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: ONA





Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"
prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

adres schroniska:

ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice

tel. (32) 271-47-97



Przebywa tam pies o imieniu Kasjo:









więcej fot:
[link widoczny dla zalogowanych]

W opisie:

Cytat:
Młody psiak w typie amstaffa:? znaleziony 9 października 2013 roku na ul. Witkacego. Kasjo jest trochę wystraszony jeśli kogoś nie zna, albo znajdzie się w obcej dla niego sytuacji, ale na pewno nie pozwoli sobie na wszystko. Nie zachowuje się raczej agresywnie w stosunku do innych psiaków, ale w schronisku mieszka sam i najlepiej, żeby trafił też do domku gdzie nie będzie musiał dzielić się swoim Panem. Potrzebny mu właściciel doświadczony i aktywny.


Poszukiwany DT, DS, jak i wszelka pomoc, aby pies opuścił schronisko i rozpoczął nowe życie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ika77 dnia Sob 21:42, 09 Lis 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 22:15, 09 Lis 2013
strumyk
~~StaffBullUser~~
 
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 2473
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gdansk
Płeć: ONA





kurde, coraz wiecej staffikow Smutny
trzymam kciuki za szybka adopcje


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 23:49, 09 Lis 2013
frontier
~ForumUser~
 
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 323
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: ONA





Smutny
dużo dużo miotów= dużo staffików w schronach


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 0:42, 10 Lis 2013
ika77
~NewUser~
 
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: ONA





Są następne w kolejce.
W razie zainteresowanie piechem, postaram się doprecyzować kontakty, informacje itp.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ika77 dnia Nie 1:32, 10 Lis 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 11:06, 10 Lis 2013
SWnŻ
~~StaffBullUser~~
 
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 2018
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5





i zaczęło się... Smutny

staffiki w schronisku Smutny Smutny


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:39, 11 Lis 2013
korba
~NewUser~
 
Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Płeć: ONA





Śliczny pychol Smutny co tym ludziom sie dzieje?
puszczone w eter w grupie RATUJMY PSY TYPU BULL
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 3:44, 13 Lis 2013
Vectra
~~StaffBullUser~~
 
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 4148
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice
Płeć: ONA





ale ten piesio , to taki Klementynkowaty Mruga
po fotach widać , tak widać , że jest za kolanko.
staffik to by tak do gumofilca sięgał.

Piękny psiak , życzę mu doskonałego domku.

Staffiki w schroniskach , cóż .. na każdą rasę przychodzi moment.
Jeszcze niedawno było pisane/mówione że jorków to nie dotknie , bo małe i słodkie.

Z tego co słyszałam , na Paluchu jest staffior .. ale jak to paluch , temat nie do ruszenia Smutny


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 20:51, 15 Lis 2013
ika77
~NewUser~
 
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: ONA





Na fotach mniej więcej widać wysokość psa, gumofilce męskie mają około 35 cm Twisted Evil. Mój Troli widocznie przerasta gumofilce bo ma około 41-42cm.
Dlatego osobiście wstawiam jak najwięcej fot, takich właśnie „ z odniesieniem”, była już akcja z pitem szukającym domu, którego na smyczy trzymał gość ponad 2 m, ludzie pojechali i zdębieli, przecież pies miał być przez kolanko Twisted Evil . Czasem rozmiar ma znaczenie Twisted Evil

Jeśli ktoś szuka „dorodnego staffika", nie kurdupla, bo będzie w sam raz.Twisted Evil Zaraz będzie to typ obowiązujący we wszelkich SWKiPR itp.

Kasjo w wyrazie, ruchu, jest staffikowaty, no i jest bardzo ładny, a nawet powiedziałbym, że jest śliczny. Pies to całokształt wszystkiego ze wszystkim, sam wzrost to ułamek całości.
Dla mnie osobiście z wyglądu pies ma fotach jest super , bardzo w moim typie, śliczny wręcz.


Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej, ma kontakt do wolontariuszki, myślę, że z podaniem detali problemu nie będzie.

Kluczem jest zachowanie, charakter, całokształt ,bo tutaj się wszystko zaczyna i często kończy.

Tak jak pies powinien pasować do człowieka, tak człowiek powinien pasować do psa, wtedy zaczyna się przygoda.

Kasjo mieszka w schronisku, jest coraz zimniej, źle na niego wpływa brak stabilizacji, robi się wycofany, im dłużej tam posiedzi tym gorzej dla niego. Szuka najlepszego domu pod słońcem.
Jak nie znajdzie domu do zimy, na wiosnę będzie tragicznie o ile dożyje. Takie fakty.

Co do staffików w schronach, normalka, im rasa popularniejsza, łatwiej dostępna, tym w schronach robi się ciaśniej. Jak to mówią, miłe złego początki, a koniec żałosny.
Nie będzie tyle co ast, bo ten typ na tony można już liczyć, ale mogą się pojawiać, oby jak najrzadziej.

Ps.Korba dzięki za konkretne działanie i puszczenie info. Może akurat komuś wpadnie w oko.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ika77 dnia Pią 21:31, 15 Lis 2013, w całości zmieniany 5 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 22:59, 17 Lis 2013
ika77
~NewUser~
 
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: ONA





Kasjo ma miejsce w szkole.

Oto oferta.

Cytat:
Szkoła dla psów Trik oferuje darmowy udział w zajęciach na szkoleniu PT dla Kasjo i jego nowego opiekuna;)

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Trenerka jest bullo-lubna, z moją Aferą zdziałała cuda, więc polecam;)


Może akurat ktoś z tych okolic chciałby zacząć przygodę z Kasjo od szkolenia?


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez ika77 dnia Nie 23:00, 17 Lis 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 16:52, 18 Lis 2013
PiotrD
 
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





Witam,

Pies o imieniu Kasjo, dostał imię Kazio i jest w domu tymczasowym w Łodzi, u mnie. Jest po odrobaczeniu, odpchleniu, szczepieniu i kastracji. Dzisiaj idzie do weta sprawdzić szwy, wyleczyć świerzba i zobaczyć czy to już wszystko. Wygląda na zupełnie zdrowego psa, ok 2 lat, ale mimo podobieństw w wyglądzie do staffika jest to rozmiarem amstaff, o łagodnym usposobieniu. Trochę o jego charakterze: w domu: bardzo grzeczny, chce się cały czas przytulać i merda ogonem na samo spojrzenie, gdy się go zostawi w spokoju kładzie się przy nodze lub na swoim posłaniu. Daje sobie wszystko zrobić, z zakładaniem kołnierza też nie ma problemu. Zachowuje dystans jak jemy, można mu przeszkadzać w jedzeniu, nie broni swojej miski, posłania. Nic nie gryzie, nie testuje ząbkami, nie chce się też bawić w domu zabawkami - tylko przytulanie. Próbuje wchodzić na kanapę, przynajmniej dwoma łapami, czasami trudno go powstrzymać bo mocno napiera. Jak się rano spotykamy, jak się wchodzi do domu czy przychodzi z drugiego pokoju aż go trzęsie z radości. Reaguje już jako tako na imię, i troszkę reaguje na 'miejsce', 'nie wolno', raz czy dwa zrobił siad; 'waruj' i 'leżeć' nie zna, 'zostań' też nie bardzo. Nie załatwia się w domu. Mimo, że jest duży, młody i energiczny, nic nie demoluje, nie strąca, a na pewno nie niszczy celowo (był już sam w domu przez 45 minut, nie wchodził na kanapę, nie zjadł smakołyków z parapetu i w ogóle nic nie zrobił). Podsumowując, w domu anioł, może nawet aż trochę za bardzo 'kocha'.

Na zewnątrz:
Na spacerze i w lesie, Kazio już raczej nie skupia się na przewodniku ale wie, że jest z ludźmi na spacerze, czyli człowiek ustala kierunek spaceru a on ciągnie w tą stronę, jak znajdzie kija albo coś go zainteresuje to nie idzie go powstrzymać i nic wtedy nie słyszy. Jego ulubioną zabawą jest rozszarpywanie dużych kijów, jest wtedy jak tornado. Biegnie do rzuconego kija, łapie jak się rzuci, ale musi być to jego kij, dostatecznie duży, małych w ogóle nie widzi. Nie przynosi kija z powrotem, nie zamierza go oddawać, ale nie broni kija przed nami. Jak kij już jest takich rozmiarów, że mogę go podnieść, to nawet czasem mi go odda, ale czasem trzyma i nie odda. Spaceruje z kijem w paszczy, zostawia tylko w zamian za smakołyka. Na smyczy ciągnie. Na razie nie przejawiał agresji do innych zwierząt - z daleka czasem zauważa ale nie wyrywa się, nie szczeka, nie reaguje. Z bliska, bo raz bardzo blisko podbiegły dwa kundelki bez smyczy nas obszczekać, też nie warczy, nie szczeka tylko piszczy trochę i bardzo do nich ciągnie machając ogonem. Jeszcze nie wiem jak wygląda jego 'zabawa' z innymi psami. Do ludzi też nie przejawia agresji, w ogóle na razie (3ci dzień) szczekał tylko raz - będąc ze mną wewnątrz samochodu na osobę która chciała wsiąść.

Nie chce jeździć samochodem, wysiada jak tylko się jakiś otwór pojawi.

Wszystko jest z nim świetnie, ale do staffika mu trochę daleko. Jest dość duży (ok 48 cm w kłębie), wagę poznam dzisiaj, ale przede wszystkim jest bardzo silny.

Kazio szuka właściciela silnego fizycznie, psychicznie i umiejącego okiełznać energię amstaffa, ale musi też lubić się przytulać, żeby dać mu dużo miłości ale jednocześnie przy zachowaniu dyscypliny.

Na razie Kazio jest krótko po zabiegu kastracji, więc do 26-27 listopada jest nie do wzięcia, ale można go już poznać - przebywa obecnie w Łodzi.

Zajmuję się nim ja i moja dziewczyna oraz podczas naszych wyjazdów ciocia czyli moja siostra. Wszyscy mamy doświadczenie ale ze staffikami i podobny wygląd, charakter i opisy sprawiły że daliśmy mu DT. Ja zimą będę bardzo dużo pracował poza domem, a dziewczyny nie dają rady utrzymać Kazia, jest dla nich po prostu za silny. Proszę więc aby chętni, ewentualnie bardziej doświadczony DT zgłaszali się szybko, bo za 2-3 tygodnie my możemy stracić możliwość opieki nad nim i będzie musiał wrócić do schroniska, co jest oczywiście ostatecznością.

Pozdrawiam serdecznie i liczę, że ktoś szuka wiernego, grzecznego i bardzo silnego psa o imieniu Kazio, a sprawa jest pilna.


Jestem zbyt świeżym użytkownikiem forum, żeby załączać linki do zdjęć, więc ominę ten przepis w dobrej wierze, podaję linka do albumu Kazia:
fotosik.pl/u/piotrd2013/album/1533849


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PiotrD dnia Śro 15:00, 26 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 18:11, 18 Lis 2013
strumyk
~~StaffBullUser~~
 
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 2473
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gdansk
Płeć: ONA





Swietnie, ze nie jest w schronisku.
Z fotek to dla mnie staffik jak w mordke strzelil. Nawet przypomina mi psy z jednej hodowli.
W kazdym badz razie mam nadzieje, ze szybko znajdzie sie nowy dom.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 20:45, 18 Lis 2013
PiotrD
 
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





No właśnie też byliśmy przekonani, że będzie to staffik, miks staffika lub amstaff, który wygląda i zachowuje się jak staffik, bo takiego właśnie mieliśmy. Jak przyjechaliśmy do Zabrza był już ok. 7 godzin po kastracji i nie mogliśmy mu pozwolić, żeby wrócił do kojca na świeżym powietrzu, rozmiar nas trochę zdziwił ale jego świetne zachowanie i zaistniała sytuacja spowodowały, że decyzja o zabraniu była prosta.

Kazio był dzisiaj ważony, ma 27 kilo żywej energii, dostał drugą część antybiotyku po zabiegu, a do tego bierze leki osłonowe. Poza tym wyczyszczono uszy, i przeprowadzono ogólne badanie.

Nie mamy mu nic do zarzucenia oprócz wielkiej siły, której dziewczyny nie są w stanie zatrzymać. Dlatego bardzo proszę o pomoc w znalezieniu DT lub DS, bo inaczej, jak zacznę wyjeżdżać do pracy, będę go musiał odwieźć do Zabrza do schronu. Przypominam, że w gliwickiej szkole TRIK czeka na niego i jego nowego właściciela darmowe szkolenie PT, jednak ja z Łodzi mam tam za daleko, poza tym jest dla naszego stadka za silny. Jak ktoś szuka amstaffa to ten będzie idealny. Młody, silny, piękny i bardzo dobrze zachowujący się w domu - w terenie trzeba z nim popracować.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 14:03, 27 Lis 2013
PiotrD
 
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





Zapraszam do poznania Kazia. Jest naprawdę sympatycznym ułożonym psem, nie ciągnie już tak bardzo, spuszczony ze smyczy wraca na zawołanie, doskonały materiał na idealnego towarzysza bo uczy się bardzo szybko i jak na swój młody wiek jest bardzo zrównoważony.
Kazio jest bezpieczny, nie zamarznie już, zdrowy i dobrze się odżywia, wypoczywa, ale nadal szuka swojego człowieka.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 14:04, 27 Lis 2013
PiotrD
 
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/1/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/2/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/3/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/4/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/5/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/6/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/7/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/8/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/9/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/10/album/1533849[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/u/piotrd2013/zdjecie/11/album/1533849[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 14:05, 27 Lis 2013
PiotrD
 
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





Nie wiem czemu zdjęcia się nie wyświetlają, linki są poprawne, może ktoś pomóc?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
"Staffik" w schronisku-Zabrze-Biskupice.
Forum Strona Główna -> Fundacje - adopcje, pomoc/Rescue & Lost dogs
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin